Good news laureaten - april 2026
Cap Farewell, de film van Vanja d’Alcantara, is in de bioscoop
Laureate van 2002 Vanja D’Alcantara is verheugd om de release van haar nieuwe film, Cap Farewell, in de Belgische bioscopen aan te kondigen.
“Cap Farewell is in het voorjaar van 2024 opgenomen. Maar het verhaal spookte al lang door mijn hoofd – sinds La Tercera Vida, mijn documentaire die het portret schetst van een vrouw die op het punt staat de gevangenis te verlaten na er meerdere jaren te hebben doorgebracht. Met Cap Farewell wilde ik een stap verder gaan: realiteit en fictie vermengen, een misdaadintrige creëren in een film noir-sfeer. ”
Bekijk de programmering van je favoriete bioscoop om de film te zien!
Astrid De Haes onthult haar voorstelling This In Turn
Choreografe Astrid De Haes ontving in 2025 de Vocatio-beurs voor haar voorstelling This in Turn, die de energie van de lente omzet in beweging en collectieve vreugde brengt.
Astrid is ervan overtuigd dat dans mensen kan verbinden en betekenis kan geven aan de wereld om ons heen: “De voorstelling biedt een verfrissende en intieme ervaring die het publiek actief meeneemt in de dynamiek van dit hedendaagse dansritueel.”
Margaux Vranken tekent bij IGLOO Records
Margaux Vranken, laureate van 2018, heeft zopas een meerjarig contract getekend bij platenlabel IGLOO Records, dat sinds 1978 jazzmuziek (onder andere) de kans geeft om zich te ontwikkelen zoals dat in België is gebeurd. Proficiat, Margaux!