Raadpleeg de organisatie :
Team
Régine de Renesse
Assistente
Niki Desmaele
Verantwoordelijke communicatie en laureaten
Isabelle De Schrijver
Algemeen afgevaardigde
Jury
De heer Bernard Boon-Falleur
Ondervoorzitter van de Jury
De heer Christian Koninckx
Voorzitter van de Jury
Ondervoorzitter van de Raad van Bestuur
MEDISCHE WETENSCHAPPEN
De heer Pierre Garin
Jurylid

Doctor in de geneeskunde, diensthoofd aan de afdeling ORL in Mont-Godinne (UCL), Professor aan het departement Anatomie bij de FUNDP in Namen.

De heer Pierre Van Damme
Jurylid

Professor en diensthoofd Vaccin en Infectieziekten Instituut aan de Universiteit Antwerpen.

De heer Stefan Smajda
Jurylid

Doctor in de geneeskunde, specialist in de gynaecologie en bekken-perinéologie.

Mevrouw Lea Maes

Jurylid

Professor Emeritus in de ‘implementatie en evaluatie van preventieve zorginterventies’ aan de UGent.

WETENSCHAPPEN EN TECHNIEKEN
Mevrouw Roseline C. Beudels-Jamar
Jurylid

Diensthoofd aan de afdeling Biologie van het Koninklijk Conservatorium Natuurwetenschappen van België.

De heer Patrick De Baets
Jurylid

Professor Gewoon Hoogleraar aan de UGent aan het Laboratorium Soete (vakgebied Machinebouw en Tribologie).

De heer Gérald Ernst
Jurylid

Vulcanoloog aan de UGent, Lid van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen en Kunsten van België.

De heer Walter Roggeman
Jurylid

Voorzitter van de Vlaamse Hoge Raad voor Natuurbehoud, Voorzitter van Natuurpunt vzw.

MENSWETENSCHAPPEN
Barones Mia Doornaert
Jurylid

Journaliste.

Barones Sophie Jekeler
Jurylid

Stichtster en Directrice van de stichting SAMILIA.

De heer Alain Martin
Jurylid

Professor Filologie, Epigrafie en Griekse Papyrologie, Directeur van het Center voor Griekse Papyrologie en Epigrafie aan de ULB.

De heer Jean-Louis Mignot
Jurylid

Ere-Ambassadeur van België.

PLASTISCHE KUNSTEN
De heer Michel De Reymaeker
Jurylid

Hoofdconservator bij BAM (Bergen).

Mevrouw Carine Fol
Jurylid

Artistiek Directrice bij de CENTRALE voor hedendaagse kunst, criticus bij Art AICA.

De heer Andy Jacobs

Jurylid
Industrieel Designer.

De heer Guy Philippart de Foy
Jurylid

Fotograaf.

De heer André Soupart
Jurylid

Filmproducent, fotograaf.

Mevrouw Anne-mie Van Kerckhoven
Jurylid

Kunstenares in tekeningen, teksten en schilderijen.

De heer Luk Van der Hallen
Jurylid

Industrieel vormgever, scenograaf, beeldend kunstenaar, Professor aan de Media & Design Academie Genk.

PLASTISCHE KUNSTEN
De heer Daniel Blumenthal
Jurylid

Pianist, Professor aan het Koninklijk Conservatorium Brussel, Laureaat van de Koningin Elizabeth Wedstrijd in 1983.

De heer Pieter De Buysser
Jurylid

Schrijft en regisseert voor toneel- en film, laureaat bij VOCATIO in 2000.

Baron Stijn Coninx
Jurylid

Filmauteur, Docent filmregie aan het INSAS en het RITS, Voorzitter bij Sabam.

De heer Frédéric de Roos
Jurylid

Directeur van het Koninklijk Conservatorium Brussel.

Baron Michel de Warzée
Jurylid

Acteur, Directeur van ‘La Comédie Claude Volter’, Professor Emeritus aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel.

De heer Rafaël d’Haene
Jurylid

Componist, Professor Emeritus en voormalig Directeur van het Koninklijk Conservatorium te Brussel, Lid van de Koninklijke Vlaamse Academie van België voor Wetenschappen en Kunsten.

De heer Jean Ferrard
Jurylid

Organist.

De heer Jaco Van Dormael
Jurylid

Cineast.

De heer Michel Wright
Jurylid

Acteur, regisseur, Professor aan het ‘Institut des Arts de Diffusion’ (IAD – Louvain-la-Neuve).

Raad van bestuur
Burggraaf Louis le Hardÿ de Beaulieu
Ondervoorzitter

 

De heer Pierre Konings

Schatbewaarder

Mevrouw Mickey Boël

Lid

De heer Jacques Coerten

Lid

De heer Patrick de Borchgrave

Lid

De heer Alain De Waele

Lid

Ridder Paul Dujardin

Lid

De heer Jean-Patrick Smal

Lid

Mevrouw Françoise Thys-Clément

Lid

De heer Marc Van Doornick

Lid

Mevrouw Caroline Deleval

Lid

De heer Amand-Benoit D’Hondt

Lid

De heer Edouard De Ruydts

Secretaris-Generaal

Baron Johan Swinnen

Voorzitter

Erevoorzitter

Baron Alain Philippson (Voorzitter van 2005 tot 2014)

Ereleden
  • Ridder Evers, ereondervoorzitter
  • Barones Vaxelaire, ereondervoorzitster
  • Ridder Leduc, ereondervoorzitter
  • De heer Rik De Nolf
  • De heer Jacques Dopchie
  • De heer Dominique Snyers
  • De heer Paul Washer
Gewezen voorzitters
  • De heer Fernand Hourez
  • Ridder Jean Michiels
  • De heer Claude Wielemans
  • De heer Édouard Jakhian